Afterwork-podcast: Kannattaako mennä naimisiin?
15 68
Tämän viikolla Afterworkin äärellä jutellaan avioliitosta. Vaikka erotilastot sitkeästi kertovat samaa faktaa, eli noin puolet avioliitoista päättyy eroon, silti moni haluaa ehdottomasti mennä naimisiin. Miksi ihmeessä? Rakkauden lisäksi löytyy liuta syitä solmia avioliitto. Mitä nämä syyt ovat ja onko AW-mimmeillä aikeita astella alttarille tulevaisuudessa? Kuuntele uusin jakso ja jaa omat mietteesi kommenttiboksin puolella!
Hei tässä kohtaa pitää kiittää teitä ihania kuulijoita kivasta palautteesta sekä mielettömästä vastaanotosta! Afterworkia on nyt kuunneltu jo yli 100 000 kertaa ja podcastimme komeilee tällä hetkellä iTunesin top-listan ykkösenä. En olisi koskaan arvannut, että tästä tulisi näin huippujuttu, kun lähdin mukaan kokeilemaan tätä uutta aluevaltausta. Podcast on ehdottomasti ollut yksi antoisimmista, jännittävimmistä ja hauskimmista projekteista, joihin olen viime vuosina heittäytynyt mukaan. Kiitos, että olette messissä kuuntelemassa ja on aina yhtä mukavaa saada sekä rakentavaa ja kiittävää palautetta että kiinnostavia aiheideoita!
Aiemmin julkaistut AW-jaksot löydät tämän linkin takaa. Pääset myös kuuntelemaan podcastiamme esimerkiksi iTunesin sekä erilaisten podcast-sovellusten kautta. :)
Tags: afterwork, höpötyksiä, Ihmissuhteet, Mietteitä elämästä, Podcast
Categorised in: Elämä