Koomatiistain piristysvinkit
20 58
Muutaman kerran kuukauteen sattuu aina sellaisia iltoja, kun uni ei vain tule. Päässä hyrrää aivan liian monta ajatusta eikä sitä virtaa vain saa pysäytettyä. Eiliselle osui sellainen ilta ja ai kuinka onkaan turhauttavaa maata väsyneenä valveilla, kun toinen vetää vieressä unta palloon jo kolmatta tai neljättä tuntia. Ja sen mukainen on myös olotila tänään: töttöröö. :D
Ajatus ei juuri nyt lennä, joten niinpä jaan vain omat väsyneen tiistain piristysvinkkini:
1) Pue päälle jotakin iloista ja värikästä, kuten tämä meikäläisen ihana pinkki takki. Takaan, ettei kukaan huomaa silmäpussejasi, jos puserosi häikäisee vastaantulijaa silmiin. ;)
2) Katso tämä video 12-vuotiaasta Ryan Goslingista tanssimassa haaremihousuissa MC Hammer -tyyliin. Kyllä vääntyy väsyneinkin naama hymyyn! Lisäksi: näistä muuveista voisi ottaa oppia seuraavaa baarireissua varten ja biisikin on kova kuin mikä.
Translation: My tips for tired Tuesday: 1) Wear something colourful like this pink jacket and no one will notice the bags under your eyes. 2) Watch this video of 12-year-old Ryan Gosling dancing to some techno music in harem pants. It won’t take the tired feeling away, but it will make you smile. ;)
Photo: @jennipupulandia
Tags: höpötyksiä, Höpsöä, Oma elämä, Päivän tyyli, ryan gosling