Ennakkokurkistus ensi syksyn muotiin: Sanna Naapuri PRE AW15
8 48
Olen lukuisat kerrat aiemminkin ihastellut suomalaissuunnittelija Sanna Naapurin uskomattoman kaunista kädenjälkeä printtisuunnittelussa. Muutama viikko sitten pääsin myös hypistelemään noita upeita silkkipaitoja omin käsin showroomilla, kun medialle esiteltiin ensi kevään tulevia mallistoja. Pakko sanoa, että visuaalisen ilmeen lisäksi vaatteissa ovat kyllä kohdallaan myös materiaalit: ihanamman tuntuista silkkiä en ole varmaan koskaan sormieni alla tuntenut. Eli käpälät ojoon, jos törmäätte näihin kaunokaisiin jossain – sen laadun oikeasti tuntee.
Vaikka vuosi ei ole vielä edes vaihtunut ja kevättäkin yhä odotellaan, huomasin, että Sanna Naapuri on jo antanut pientä esimakua ensi syksyn ja talven mallistostaan. Erityisesti sinisävyisistä printeistään tunnettu suunnittelija uudistaa minusta onnistuneesti ilmettään ensi syksyn mallistoon. Paidat ovat edelleen tunnistettavia, mutta niissä on vähän uudenlaista twistiä ja värivariaatioita. Minä tykkään! Entäs te? :)
Translation: Finnish designer Sanna Naapuri is known for her stunning prints and today I spotted a little sneak peek to her Pre AW15 collection. I know, I know, we’re still in AW14, but here’s still a little peek to what’s coming up next autumn. :)







Sanna Naapuri Pre AW15
Photography & Retouching: Karoliina Bärlund
Model: Jeannette Belaouane
Hair & Makeup: Violet Zeng Hair & Make-up Artist
Photography Assistance: Carolina Nikotian
Tags: Inspiraatioita, Löydöt, muoti, Muu muoti, suomalaiset suunnittelijat, Trendit
Categorised in: Muoti