3/03/14

Pretty in pink

13 58 P3019640.JPG

Vaaleanpunainen kuvapläjäys maanantai-iltapäivään, olkaapa hyvät. :) Jonakin päivänä leikkaan kyllä vielä tuon polkkatukan uudelleen. En ole siihen vielä valmis, joten tänään vain leikittelen ajatuksella pujottamalla hiusten latvat paidan kaulukseen. Mutta jonakin päivänä sen vielä teen oikeasti. 

P3039645.JPG P3039753.JPGP2259504.JPG
P3019625.JPGP9094529.JPG
P2068836.JPG
P2149046.JPGP3039761.JPG P2289566.JPG P3039646.JPG

Photos: Jenni Rotonen / Pupulandia

Tags: , , , , , , , ,

Categorised in: Elämä, Kauneus, Koti, Muoti

13 kommenttia

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

  • lukja

    Tosi kauniita kuvia jälleen! :) Blogiasi on ilo seurata. keep up the good! :)

  • Ihanan keväisiä kuvia! Oon kanssa itse kahden vaiheilla polkkatukan kanssa. Toisaalta haluaisin sellaisen ihan sikana, toisaalta haluan kasvattaa itselleni järkyttävän pitkän pehkon. :D

  • Jenna Kämäräinen

    Oi että, mikä sööttis!

  • verav

    ootpas upea!

  • Maanantai ei voi mitenkään olla huono päivä, jos siihen sisältyy ripaus pinkkiä! Mukavaa alkavaa viikkoa. :)

  • Hanhyvar

    Kannatan joskus vain repäisemään ja leikkaamaan polkan enempää miettimättä! :D Itse menin parin tunnin varotusajalla hiusmalliksi koulutukseen, ja pitkästä ohuesta tukastani saatiin jotenkin aikaan paksu polkka. Olen tykännyt enemmän kuin paljon!

  • Tumpelo

    Kauniita kuvia! Ja kyllä, sulle sopis upeasti pitkähkö polkka!!! :)

    Mikäs noiden ekan kuvan kukkien nimi olikaan? Ostan niitä itsekin välillä ja nolottaa, kun joudun osoittelemaan sormella, että noita, kiitos.

  • Tumpelo

    Kauniita kuvia! Ja kyllä, sulle sopis upeasti pitkähkö polkka!!! :)

    Mikäs noiden ekan kuvan kukkien nimi olikaan? Ostan niitä itsekin välillä ja nolottaa, kun joudun osoittelemaan sormella, että noita, kiitos.

  • hardlyy

    Mikä tuo essien lakka on!

  • Jenniii

    Hei kiitos! Sellaista pitkähköä polkkaa olen juuri vähän mielessäni pyöritellytkin, mutta ihan vielä en raaski luopua pitkistä kutreistani. :)

    Kukkaset ovat jaloleinikkejä. Aivan super-ihania! :) Vähän kuin minikokoisia pioneja ulkonäöltään.

  • Jenniii

    Essien lakan sävy on nimeltään Boom boom room. :)

  • Hehän

    Hei mitä huulipunaa sulla on tässä? Ihanan näköistä! :)

  • Jenniii

    Kyseessä on Diego Dalla Palman sävy 53. :)

Related posts