25/03/13

Osallistu kisaan ja voita ihana asustesetti!

298 66 hm-conscious-kisa-kuva.jpg

Jatketaan yhä hetken verran kilpailu-teemalla, sillä aion hemmotella teitä vielä kahdella kisalla tässä alkuviikosta. :) Tämän kertainen kilpailu liittyy juuri viime viikolla myyntiin tulleeseen H&M:n uuteen ympäristöystävällisempään Conscious Collection -kevätmallistoon. Saan nimittäin arpoa teidän kesken kaksi lahjapakettia, joihin kuuluvat malliston kuvassa näkyvät huivi ja clutch. Uuden malliston kaikki vaatteet pääsette tsekkaamaan H&M:n sivuilta, ja fiiliskuvien tähtenä keimailee muuten ihastuttava Vanessa Paradis. :) Jos taas haluatte tietää enemmän tuon Conscious Collectionin taustoista, niin TÄÄLTÄ löytyy lisätietoa. Arvon siis yhteensä kaksi tuollaista settiä, joihin kuuluu tuo malliston viidako-henkinen huivi sekä clutch. Voitte osallistua kisaan kommentoimalla tätä postausta ke 27.3.2013 klo 24 mennessä ja muistakaa jättää kommentin yhteyteen toimiva sähköpostiosoite! 

Käytänpä tämän tilaisuuden hyväkseni ja vinkkaan samalla, että jo pidempään tuotannossa ollut erikoismallisto Conscious Collection saa pian jatkoa, sillä huhtikuun 4. päivä valikoituihin myymälöihin ympäri maailman tulee uusi Conscious Exclusive -mallisto, joka pitää sisällään ympäristöystävällisemmistä materiaaleista valmistettuja juhlavaatteita. Pääsin jo tsekkailemaan tulevan malliston kuvia ja minusta tuo näyttää kyllä tosi hyvältä ja on kivaa, että tätä ympäristöä säästävää ajatusmaailmaa tuodaan mukaan myös juhlapukeutumiseen. Toivon, että tämä on ensiaskel sitä kohti, että kohta enää ei tarvitsisi eritellä ”normaalimallistoa” Conscious Collectionista, vaan näitä ympäristöystävällisiä periaatteita noudatettaisiin ihan kaikessa vaatetuotannossa. Siinä on positiivista tavoitetta maailman vaatemerkeille! :) Mutta miltäs tuo uutuusmallisto teistä vaikuttaa?

8103_w15_LB_01.jpg 8103_w15_LB_02.jpg 8103_w15_LB_03.jpg 8103_w15_LB_04.jpg 8103_w15_LB_05.jpg 8103_w15_LB_07.jpg 8103_w15_LB_10.jpg 8103_w15_LB_11.jpg 8103_w15_LB_12.jpg 8103_w15_LB_13.jpg 8103_w15_LB_16.jpg 8103_w15_LB_17.jpg

Tags: , ,

Categorised in: Elämä, Muoti

298 kommenttia

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

  • Jaapukkavaapukka

    Hetkellisesti mietin, että apua, mihin tuollaiset asusteet yhdistäisi… kunnes tajusin, että nythän on hemmetti soikoon kevät ja kohta kesä! Eihän noita tarvitsisi enää yhdistää mustaan toppatakkiin vaan päivettyneeseen ihoon ja villinä hulmuavaan tukkaan! <3 Osallistun!

  • Nina Hautala

    Mukaan arvontaan

  • possu

    Voi että rakastan kyseisen malliston mainosta, joka pyörii tv:ssä! Haluaisin itsekin sukeltaa salaiseen viidakkoon :) Ihana clutch nam!

  • Aika makeita nuo juhlavaatteet, tuommoinen tyllihörsellys olis ihana!

  • Mun on pakko saada tuo valkoinen pitsimekko….

  • salla-sammakko

    Osallistun! Ihmettelen, miten ihminen pysyy aina näin positiivisena ja osallistuu blogikilpailuihin, vaikka voittomahdollisuudet on niin pienet. :D

  • Tiqqqu

    Kauniita vaatteita, joissa jokaisessa tarkemmin katsottuna särmää ja asennetta!

    Ehdottomasti mukana arvonnassa.

  • Marina

    Ihana mallisto tulossa! Mukaan arvontaan :)

  • Iita

    Itsellenikin tuli mieleen, mihin nuo saisi yhdistettyä, mutta kesällä varmasti sopii pikkumustan kaveriksi tuomaan lisäväriä asuun :)

  • Tiia

    Ooh ihanaa. Näen jo nuo ihanuudet omaa valkoista pellavamekkoa koristamassa. Kaunista, vaikka en Vanessa Paradisilta näytäkään. :)

  • AK

    Ihana mallisto. Hieman tällaisena harmaana hiirulaisena hirvittää villit printit, mutta ehkä kevättä kohden löytyy rohkeutta pukeutumiseenkin. Mielellään siis mukana arvonnassa :)

  • tiippa

    ihania nuo asusteet kuin vaatteetkin

  • hanna

    vitsi miten kauniita nuo juhlamekot! :-)

  • Ah, ihana <3 Mukana!
    /Johanna Koo
    ekojohanna [at] gmail.com

  • Vilma

    arvonnassa mukana. Kauniita pukuja!

  • Sandi Österlund

    musthave!!!!!!!!!!!!!!!olen nimittäin tilannut kyseistä kuosia olevat housut ja puseron H&M:n verkkomyynnistä, odottelen innolla, koska kyseinen kuosi on minun silmiini ihastuttavan tyylikäs ja asusteet täydentäisivät mojovasti kyseistä settiä. en olisi kyllä ikinä siis ollut siinä tapauksessa yhtä tyyli-leidi!!!!!!mukana arvonnassa siis tottakai!

    juhlamallistossa on minulle yksi ylitse muiden, nimittäin se utu-vaaleanvihreä tylli-unelma!!!!!

  • Mape

    Ihanan kesäinen tuo huivi & clutch -setti <3

  • Julia

    Ihanan kesäiset asusteet <3 Rakastuin!

  • Reetuska

    Valkoinen toppi & kapeat housut juhlavaatemallistosta olisivat ihan täydellinen yhdistelmä maistraattiin..

  • Oi, ihana mallisto!

  • Sara

    taitaa olla pakko lähteä shoppailemaan..sen verran hienolta näyttää:)

  • annnli

    Tää on ihanan kesäinen mallisto:) kuviot osuu muhun, samoin tuo valkoinen mekko<3

  • Iida

    Ai että noi Conscious Collectionin vaatteet näyttävät upeilta! Todellakin osallistun! :) Huivi yhdistettynä mustaan nahkatakkiin, jossa on kultaisia niittejä – täydellisyyttä :)

  • Tuo vaaleansininen tyllimekko vain on niin unelma :)

  • Just eilen kattelin ja pinnasin joitain tavaroita mallistosta! Mm. toi clutch siellä ja ah ja oh MUKANA OLEN!

  • Heidi

    Ihania! osallistun arvontaan!

  • Hattara

    Huivi ja clutch olisivat täydellinen yhdistelmä valkoisen maximekon kaveriksi :) mukana arvonnassa <3

  • On kyllä hyvännäköinen mallisto taas. Tykkään kovasti!

  • pippanen

    Kesää odotellessa osallistun arvontaan !

  • Mira

    Aivan ihana mallisto. Itseltä löytyy viime vuoden Conscious Collectionin mekko, joka ollut paljon käytössä ja tuo clutch sopisi siihen kun nenä päähän. Muotia tärkeän asian puolesta!

  • Saara

    Aivan ihana kuosi! :)

  • Xeve

    Ihana mallisto! :)

    Mukana arvonnassa.

  • maikki

    Tuo mallisto miellyttää kyllä aika paljon silmääni, vaikka omaan vaatekaappiini ainakaan nuo kuvien vaatteet eivät ehkä ihan istuisi. Tuo harmaa tylliunelma ja valkoinen pitsimekko ovat ehdottomat lempparini! :)

  • Nuo kuvat ovat kyllä aivan hengästyttävän ihania. Mä oikeen nään, miten ton clutchin voisi yhdistää uusien silkkihaaremeiden ja vaikka harmaan löysän t-paidan kanssa. Oi kevät!

  • Maarit

    Jollei ois lukenut, että on Henkkaa & Maukkaa,ois luullut joksikin muuksi…hiukan tuollaisia ei meikäläisen elämään sopivaa,mutta kauniita katsella hoikan mallin päällä
    Osallistun ilman muuta arvontaan!!

  • essiessi

    Ihana arvonta, osallistun! :)

  • Hepsu

    Oih, upea mallisto!
    Toivottavasti tulevaisuudessa tosiaan on ennemminkin sääntö kuin poikkeus tuo ekologisuus :)
    Arvonnassa mukana!

  • päivi

    Mukana ollaan arvonnassa!
    Ihania asuja!

  • DesignLover

    Tuo valkea jakkupukukokonaisuus on LOISTAVA! Voisin pitää töissä päivittäin! Osallistun! :)

  • Ansu

    Tuo haalari on aivan ihana! Ja kilpailun asusteiden värit ja printti suloisen kesäisiä! Osallistun :)

  • Milla

    Kivalta näyttää. Mukana ollaan! :)

  • katti

    Onpa makeita kuvia! Ehdottomasti mukana arvonnassa. :)

  • Minna

    Ihania, vaikka nuo eivät taidakaan tulla myyntiin, kuin muutamiin liikkeisiin? Nyt, kun tuo ihana kevätaurinko on paistanut jo monta päivää, uskaltaa hieman kurkottaa jo kesään ja haaveilla noista ihanista valkoisista mekoista. Ja viidakkokuoseista! :)

  • Piia

    Tuo koko juhlamallisto on aivan ihana! Mutta kyllä clutch ja huivikin kelpaisivat vaatekaappiini :)

  • Pinja

    Onpas kivan kesäisiä nuo kuosit :)

  • Maria

    Voi kuinka ihania! :—) osallistun!

  • Tanja

    OI OI OI, miten ihanasti huivi ja laukku sopisivat uuden kesämekkoni kaunistajiksi! Osallistun siis mukaan kilpailuun. :)

  • Nyyti*

    Oi, conscious collectionin vaatteista löytyi kertavilkaisulla muutama kotiuttamisen arvoinen juttu. :) Ja nuo exclusive-malliston mekot, silkkaa ihanuutta!

  • Noora

    Ihanaa vastuullista muotia! Itse rakastuin tuohon mustaan haalariin, joka taitaa kyllä vaatia kropalta aika paljon =)

  • merikukka

    Mukana arvonnassa!

  • Essi

    Aivan ihastuttavia ja keväisiä asuja! Mulla on tulevana keväänä ja kesänä harvinaisen paljon juhlia luvassa, joten kyseinen huivi ja laukku tulisi varmasti tarpeeseen :) Olen siis mukana arvonnassa!

  • mirkka

    Tykkään kovasti tuon perusmalliston viidakkokuosista ja Exclusivessa oli ihania mekkoja. Haaveilen yhestä erityisesti ens kesän häitä silmällä pitäen! :)
    Plussaa HM:lle että ainakin pieni osa mallistosta on tuotettu eettisesti, toivottavasti jatkossa suunta on enenevässä määrin samaan suuntaan.

  • Sussis

    Oi, miten kaunis tuo valkoinen pitsimekko vinolla helmalla…

    Mukana kisassa, huivi ja laukku kelpaisivat minullekin!

  • HeidiS

    Ihanan kesäinen uutuuskokoelma H&M:ltä, osallistun arvontaan!HeidiS

  • Eevis

    Hienoja juhlapukuja :)

  • Mia

    Tuo Conscious Exclusive -mallisto on UPEA!

  • helmi

    Ihanaa, mukana ollaan!

  • Anne

    Voi kuulla tuon ”maiseman” äänet korvissaan. Ihana kesä :)!

  • Vilma

    Mukana ollaan! :)

  • Elina

    Kivat värit malliston vaatteissa :)

  • tarumariam

    mukana!

  • Marjaana

    Osallistun arvontaan! Huivi ja clutch olisivat ihanat kesäksi!

  • Essi

    Tällaisia saisi kyllä tulla muihinkin kauppoihin! Ja mukana arvonnassa! :)

  • Tosi ihana mallisto.

  • Mari

    Ihana toi tropiikki-kuosi! Eli osallistun arvontaan :)

  • aiai

    Osallistun arvontaan!

  • Lasikauris

    Aivan ihania nämä pitkät leningit! :)

  • Katja

    Onpa ihanan värikylläinen mallisto… ja vastuullisuudesta vielä iso peukku. Tuollaista laukkua ja huivia kelpais kyllä esitellä – osallistun siis ja!

  • Hejdi

    Ihanan keveän näköinen mallisto!

  • Jossu

    Ihanat huivi ja clutch! Kelpais mullekin kevään piristykseksi :)

  • Suvi

    Oh! Voi jos saisin tuon haalariasian, näyttää ihanalta!

    *mukana arvonnassa*

  • päheitä, siis mukana :)

  • Riikka

    Olen aivan ihastunut tuohon mallistoon! Harvoin enää ostan mitään H&M:ltä, mutta olen miettinyt, että näiden vaatteiden ja asusteiden vuoksi voisin nyt kyllä tehdä poikkeuksen. Pidän paljon erityisesti mallistoon kuuluvista sifonkipaidoista!

    Olen siis mukana kilpailussa :)

  • Karkkinen

    Osallistun arvontaan :) olisivat mukava lisä muutoin mustaan pukeutumiseeni..

  • Oih, tuo viidakkohuivi suorastaan huutaa päästäkseen kevättakkini ja ballerinojen piristeeksi.

  • enni

    I’m So in! :)

  • Hessu

    Dadaaaa. Ei kyllä yhtään mun tyylinen setti, mutta eihän sitä tiedä jos onni potkaisisi, niin sitähän joutuisi sitten vaihtamaan tyyliänsä ;)
    -artherapia at hotmail.com

  • Pate

    Aivan ihania mekkoja, kivaa että ovat vähän ympäristöystävällisempiä kuin normaalisti. Mielelläni pukisin useammankin noista päälleni :)

  • Oona R

    Ei oikein edes malta odottaa kesää noita asusteita katsellessa!

  • Ainoo

    Aivan upean näkönen kyllä tuo Conscious Exclusive-mallisto! Veistoksellisten mekkojen lisäks oman huomion varasti erityisesti tuo valkone housuasu, oih:)

  • Noora

    Aaaah…Rakastan tätä H&M uutta mallistoa ja osallistun tietenkin :)

  • Freja

    Viidakkokuosi kolisee ja kovaa, osallistun siis kilpailuun!

  • Hanna

    Oih, ihania! Osallistun arvontaan :)

  • Rosa

    Asusteiden viidakkoteema on houkutteleva näin kevään kynnyksellä. Itse mallistossa materiaalit ja leikkaukset ovat kiinnostavia!

  • Anna

    Mukana arvonnassa.

  • ilona

    mukana arvonnassa! ihania juhlamekkoja.

  • Tähtönen

    Mukana ollaan!:)

  • Janni-Kaisa

    voi kun ihania nuo mekot :) mukana!

  • kaijas

    kauniit asut, mukana arvonnassa

  • sheidi

    Tämä mallisto on kyllä askel oikeaan suuntaan, vaikken polyesteristä materiaalina yleensä pidäkään. Kierrätys kunniaan!

  • Vaatteet näytti pääosin ihanalta, mutta arvonnan palkinnoista en pidä yhtään. Jätän siis osallistumatta.

  • Nekku

    Ai että, ihania vaatteita!

  • sruu

    ooh, ihana clutch! osallistun!

  • Mukana ollaan!

  • INNEJ

    Tuo musta haalari pisti silmään kuvista eniten. Upea! :)

  • Pamela Frankenhaeuser

    Miten kauniita :) .

  • Iipu

    Upeita noi kuvat ja vaatteet. Osallistun arvontaan, tuo huivi on tosi söpö. :)

  • Miina

    Vanessa Paradis – aina yhtä ihana!

  • fiona

    Mukana arvonnassa! Ihana tuo viidakkokuosi :)

  • Karoliina

    Tuo valkoinen pitsimekko on niiiiiin ihana!

  • Piijjuli

    Ooon aivan umpirakastanu tuoho harmaaseen tyllimekkoon :)

  • Anni

    Vanessa Paradis on kyllä äärettömän kaunis nainen! Tuossa oli monta mekkoa, jotka voisin omaankin vaatekaappiini mieluusti ottaa :)

  • Sonja

    Kivalta näyttää tuo mallisto :)

    ja arvonta :)

  • juliet

    On kyllä hyvä, että ympäristövaikutuksia aletaan ottaa huomioon vaateteollisuudessakin. Toisaalta vielä iloisemmaksi tulisin, jos vaatteiden tekijöitä huomioitaisiin. Jos mekko maksaa 19,95, voi vaan miettiä paljonko sen ompelija siitä saa..

  • Aino

    Onpa herkullisen näköiset palkinnot!! Noista sais mukavasti semmosta kevät ja kesä fiilistä vähän tylsimpiinkin asuihin! Osallistun toiveikkaana! :)

  • Tilla

    Kilpailussa mukana!:)

  • Tuuli

    Itse en oo pitkään aikaan käynyt Henkkamaukalla ja nykyään kävelen sen enempää ajattelematta liikkeen ohi. Tän malliston takia pitää ehkä käydä sisällä asti :) Arvonnassa ollaan mukana !

  • minttu

    mukana kisassa! :)

  • Nää on kyl niin ihanan keväisiä. Arpaonni siis tuottaisi suuren ilon osuessaan kohdalleni ;)

  • Maya

    Upean näköisiä vaatteita. Tuo huivi ja clutch olisivat kiva piriste esim. kesäasuun! Jospa onni suosisi.

  • Anna

    Taas pääsi askeleen lähemmäs kesäfiilistä kuvia katsellessa :)

  • T

    Joutuu ehkä shoppaileen tilin tyhjäksi :)

  • manna

    osallistun! ihanan kesäisiä juttuja:)

  • enmanen

    On kyllä poikkeuksellisen toimiva mallisto. Jopa yleensä nirsoilemani kukkakuosit toimivat tässä hyvin!

  • Ooh, tuo clutch toisi mukavasti särmää mun suppeahkoon laukkukokoelmaan!

  • Sari

    Huikean ihana tuo clutch!! :)

  • Kia

    Oh, näyttääpäs hyvältä! Ihanaa, että on alettu panostamaan ympäristöystävälliseen muotiin. :)

    Rakastuin varsinkin tuohon cluthiin – ihanan kesäinen!

  • Henna

    Herättää kyllä kiinnostusta tämä mallisto. Mulla on yks mekko joka on conscius-mallistoa, ja mun yksi suosikkimekoista. Toi valkoinen mekko on aivan ihana, ja jos olisin menossa vasta tänä vuonna naimisiin niin oisin pistänyt tuon häämekokseni, aivan mielettömän ihana. Sopii varmaan tosi hyvin valmistujaisasuksi tämän kevään ylioppilaille ja muille valmistuneille.

  • Maija

    Tosi kauniita vaatteita ja kuvia! :)

  • inkkuww

    eikä, tuo harmaa tylliunelma on juuri sitä mitä olisin vanhojentanssimekoltani halunnut! noooh, oli se omanikin ihana:))

  • Myy

    Enpäs oo ajatellu, että H&M:ltä löytyis näinkin juhlavia vaatteita. Toi valkonen mekkohan on melkeen kun morsiuspuku :)

  • Anniina

    Osallistun arvontaan! Tuo pitsimekko on muuten todella kaunis.

  • pihka

    ompas ihana erityisesti tuo clutch!

  • Katinka

    Oih, niin söpis huivi :) Mukana arvonnassa mielelläni!

  • Salee

    Osallistun! Huivi on täydellinen kevääksi ja laukku oikein huutaa päästä asustamaan kesän juhla-asuja! :)

  • Lottaaa

    Ihanat kevätasusteet :)

  • wuuh

    Nuo mallistot ovat aina tosi kivoja, eikä tämäkään ole poikkeus :)

  • mer

    Osallistun arvontaan :)

  • Johanna

    Kauniita tuotteita, olisipa kiva omistaa niistä jotakin! :>

  • nenna

    Siis toi Vanessa on niin hot. Pakko osallistua!

  • Sirja

    Mukana arvonnassa! Ihanan keväiset :)

  • Ninni

    Ihania! Mukana arvonnassa

  • Onpa nättejä vaatteita. Varsinkin mekot miellyttää silmää. :)

    marianne.salonen(a)hotmail.fi

  • Kajsa

    Ihania nuo juhlavaatteet, varsinkin tuo musta haalari ja harmaa tyllimekko :)
    Mukana ollaan arvonnassa!

  • Trendaaja

    Tuo punainen3D mekko näyttää jännältä. Toivottavasti on yhtä kaunis ja toimiva livenäkin niin saan vaatekaappiin täydennystä. ;)

  • saaraa

    osallistun juu!

  • Annikki

    Rakastan värejä ja viidakkotunnelmaa! Mukana arvonnassa :D

  • Smirde

    Hep! Conscious collection -mainokset ovat kiusanneet eri sivujen bannereissa jo hyvän aikaa… Täytyypä käydä sovittelemasa! :)

  • Kedonkukka

    Mukana arvonnassa :)

  • kookaburra

    Värimaailma ja kuosit passaavat hyvin vaalealle suomalaisiholle, kuvittelisin. Kokoelmasta löytyy mukavasti vaihtoehtoja moneen makuun. Ja toki on aina aivan ässä juttu, että vastuullisuutta korostetaan muodissa.

  • Anniina

    Moi! Kuten sanoit, toivotaan, että tulevaisuudessa näitä ekologisempia mallistoja olisi aivan kaikki mallistot. Ehkäpä tämä on hyvä syy kannattaa Hennesiä ja kipasta hakemaan joku hauska juttu tosta mallistosta :-D Tosta juhlamallistosta saattaisi joku jopa päästä mukaan kilpailuun ylppärimekon paikasta…

  • Niina

    Mallisto näyttää todella sivistyneeltä ja laadukkaalta, saa mut innostumaan H&M:stä ihan uudelleen! Ja arvottavat asusteet, to die for <3

  • Oih…tuo valkoinen herkkä pitsimekko takes my breath away :) Musta haalari on myös kaunis!

  • maisa

    jepjep mukana :)

  • pex

    kaunis lahja olisi.

  • Paula

    osallistun arvontaan.

  • Sennu

    Voi kun onni suosisi, tuo clutch on niiin ihana!

  • Essi Siljoranta

    Ihanaa! Kivaa kevättä :)

    Essi

  • Eliisa

    Mukana! :)

  • Minna

    Oi tuo vaaleanpunainen pitkä mekko on kaunis! Sopisi hyvin tuleviin miehen siskon kesähäihin :) osallistun arvontaan tietysti :)

  • essis

    Ihania, mukana arvonnassa!

  • Olen innolla käynyt kurkkimassa uutta mallistoa, olisipa kiva voittaa tässä arvonnassa :)

  • miss s

    Tyylikkäitä vaatteita. Osallistun arvontaan.

  • H/

    Ihana tämä uusi mallisto!

  • PS

    Onpas pirtsakan kesäisiä printtejä.

  • ihana tuo huivin ja clutchin printti! :-)

  • Hanna

    Mukana arvonnassa! Nuo juhlavaatteet on kyllä kauniita. Harmi ettei ole mitään sen kummempia juhlia tiedossa! :D

  • anna

    Hah, t’n”n just ostin tota samaa kuosia olevan mekon. Ois huippua omistaa siihen sopivat asusteetkin. Valitse minut!

  • SpringHeart

    Villit kuosit herättivät kesäfiiliksen!Huivin sitoisin päähän ja yhdistäisin suuriin aurinkolaseihin ja makeisiin korviksiin!Arvonnassa ehdottomasti mukana!:)

  • LauraK

    Mukana setin arvonnassa! :) Conscious Exclusive- mallisto näyttää tyylikkäälle. Erityisesti silmää miellyttivät pitsinen, valkea mekkounelma, musta jumpsuit/haalari sekä viininpunainen, kukilla koristeltu mekko.

  • Laura

    Ihania vaatteita… ainakin Vanessan päällä. Pakko käydä kyllä vähintäänkin sovittamassa ainakin tuota valkoista housupukua, punaista kotelomekkoa, mustaa haalaria…

  • johanna

    kauniita,voisin ajatella ostavani.

  • Katariina

    ihania nooi ! oon mukana =) kala.10@hotmail.com

  • Fiia

    Ympäristöystävällisyya + Vanessa Paradis = silkkaa rakkautta.

  • Onpas ihanat! Mukana arvonnassa!
    Aika party-voittoisia noi uudet asut.

  • Annette

    Kesä!!
    Osallistun arvontaan.

  • niina

    Osallistun! :)

  • Tuya

    Olisivatpa ihanan kesäiset! Mukana arvonnassa!

  • Elina

    Oivoi, tuosta Conscious Exclusive -mallistosta ottaisin ihan kaikki! Erityisesti tuo valkoinen pitkähihainen pitsimekko ja tuo ihana harmaa tylliunelma ! <3

  • marjoannika

    Niin kaunis mallisto! Tuo musta haalari = täydellisyys. <3

  • Anna-Riikka

    Ihania on etenkin nuo kaksi viimeistä mekkoa ja tuo valkoinen epäsymmetrinen peplum-toppi! Tuosta huivista ja laukusta tulee ihan kevätfiilis kun ne sais ylleen!

  • Elina

    Ooh, tuo viimeinen siniharmaa mekko on jumalainen! Ilahduttavaa, että conscious collection laajenee – se on tähän mennessä ollut aika suppea. Minäkin toivon, että henkkamaukka ottaisi rohkeaksi linjakseen tehdä kaikista tuotteistansa kestäviä pienen malliston sijaan! Se olisi modernia ja näyttäisi suuntaa vaateteollisuudelle.

  • Anna Hiekkala

    Mallisto on kyllä mahtava, mutta mietityttää käyköhän mallit pätkille. Onneksi ihana laukku ei vaadi pituutta eli mukana arvonnassa ollaan! :)

  • Madde

    Upea juttu, että ympäristökin huomioidaan! :)

  • Emmma

    Voiko enää kesäisempiä asusteita löytää!? Ihanat värit!

  • R

    Mukana arvonnassa :)

  • Karoliina

    Tuo kokovalkoinen housupuku on aivan ihana! Mukana arvonnassa myös tietenkin :)

  • Nuppu

    Ehdottomasti mukana arvonnassa! Tärkeä sanoma ja mitä ihanin kuosi noissa asusteissa :) Toisi kesän lähemmäksi vaikka aurinko onneksi jo mukavasti paistaakin!

  • hj

    Osallistun arvontaan!

  • Joni

    Mä HALUAN ton huivin, clutch olisi ihana lahja siskolle :)

  • Linda Ilona

    Ui, ihanan pirteä ja kesäinen setti!

  • iivie

    Oi, onpa ihana tuo huivi! Mukana ollaan siis :)

  • Tiinanen

    Valkoinen kimonhousuasu näytti ihanalta ja jotenkin erilaiselta juhla-asulta, aina ei tarvitse mennä mekossa. Ja se vaalea pitsimekko oli todella suloinen vaikka yleensä nuo pitsijutut eivät houkuttele.

  • timmu

    Ihana mallisto ja ihana tapa auttaa luontoa! Messissä skabaan! :)

  • Linduska

    Mukana olen! :)

  • Namne

    Samaa mieltä, saisivat nämä ympäristöystävälliset mallistot vallata tulevaisuudessa koko vaatemarkkinat :)

  • amppi

    oi kevät, oi kesä… kaikki pastellisävyt näyttävät niin ihanilta mustan ja harmaan jälkeen…

  • Salla

    Ihana mallisto ja ihanat palkinnot tässäkin kisassasi :)!

  • Papu

    Osallistun arvontaan.

  • Salla

    Täytyy vielä lisätä edelliseen kommenttiini, että tuo ympäristöystävällisyys kiinnostaa kovasti. Toivottavasti se todella tarkoittaa ainakin askelta kestävämmän kehityksen suuntaan vaatteiden kokonaisselkärepun kannalta.Toivottavasti HM informoi asiasta enemmänkin.

  • Jessica

    Ihanan värikkäät asusteet jotka piristäisivät mukavasti tulevaa kevättä :)Tuo tuleva exclusive mallisto täytyy myös ehdottomasti käydä katsastamassa!

  • toi kirjekuorilaukku on mahtava huutomerkkiasuste!

  • Jonna

    Mahtavaa H&M, vaikka kulutusta ja ostamistahan tässä silti tavoitellaan, mutta tämä on askel oikeaan suuntaan. Virkistävää muuten, että kuvat näyttävät mun mielestä tavallista luonnollisemmilta eikä ollenkaan yhtä fotoshopatuilta kuin yleensä!

  • Ihanan näköisiä vaatteita ja todella hyvä että edes jotkut mallistot ovat ympäristöystävällisempiä. Täytyypä lähteä tsekkailemaan nuo vaatteet kaupoistakin!

  • puolukka

    Ihastuttava mallisto :)

  • Mukana ehdottomasti :D

  • NoraK

    mukana arvonnassa :) ihanilta näyttivät nuo eksklusiivisen malliston vaatteet. harmi ettei niitä pääse sovittelemaan ennen ostopäätöstä

  • Janita Sulonen

    Uuh sika mageita!! Osallistun siis kilpailuun :D

  • Oona

    Aivan ihania… Varsinkin tuo pitsisomisteinen pikkumusta ja vihertävä tylliunelma. Kesän juhlia odotellessa… ;)

  • Nau

    Koko mallisto on aivan hykerryttävän ihana, mutta erityisesti tuo kuvasarjan viimeinen mekko! Ah.

  • Tee

    I’m in. Suurempina pintoina saisin päänsärkyä noista kuvioista. Ja yhä jaksan epäillä massatuotannon eettisyyttä. Valivali. Silti.

  • Ihanaa kun olit Forumissa sunnuntaina ja kiitos, sillä ilman sinua minulta olisi mennyt muutama erinomainen löytö sivu suun! Mutta joo osallistun myös tuohon arvontaan, näyttää ihanalta etenkin tuo huivi! Exclusivesta tykkään tuosta mustasta haalarista. Haalareita kun rakastan.

  • pööpö

    Oi, näyttää ihanalta! Tosin malli on niin luurangonlaiha että tekee ihan pahaa..

  • Hansu

    Osallistun arvontaan! Olipas nuo juhlavaatteet muuten ihania :)

  • Onpa ihana tuo clutch, tykkään todella paljon! Ja huivia olin jo viikonloppuna ostamassakin, mutta jätin vielä kauppaan odottamaan. Toivotaan, että onni suosii… :)

  • liis

    Mukana! Tule jo kesä!

  • Amppeli

    Jenni sulle sopis toi musta haalarityyppinen asu. Oma lemppari on harmahtava mekko, jossa on tyllialaosa :)

  • Katja

    Toi viimeisen kuvan sininen ihanuus pääsisi kesäjuhliin jos olisi jotain kesäjuhlia:)

  • Pirkko Poutiainen

    Ihania nuo juhlavaatteet.
    pirkko.poutiainen@kotikone.fi

  • Kauniilta näyttää!

  • ia

    osallistun !

  • Norway

    Tuon roosan iltapuvun leikkaus on todella kaunis!
    Mukana arvonnassa :)

  • elisa

    mukana arvonnassa, mallisto näyttää kiinnostavalta!

  • Melinka

    Uuuh, hyvältä näyttää juhlavaatteet ja hienoa, että H&M on ottanut tämän kestävämmän suunnitteluun mukaan valikoimiinsa!

  • k

    Tulee vaan sykäyksittäin entistä enemmän ikävä kesää kun näkee tuon conscious -mainoksen tv:ssä ja lehdissä. Toi clutch ja pari paitaa tästä mallistota on tosi herkkuja! Loistojuttu tämmönen ekologisempi mallisto, vaikka saishan tää homma olla muulloinki ekologista eikä vaan teittyjen mallistojen ajan.

  • tiikerililja

    Minulle haalarit!

  • Linda

    Kerrankin näinkin päin, että ympäristöystävällisyyteen panostetaan :) Kyllähän tällaisen idean takia kannattaa osallistua, jos vaikka saisinkin tuon huivin <3

  • kattta

    mukana ehdottomasti!

  • Piia

    Messissä! Miellyttää silmääni kyl tuon malliston selkeys ja yksinkertaisuus.

  • Alva

    Hip, mukana! Kesä, tule jo! :)

  • jon

    Näyttääpä ihanalta! :)

  • santra

    Mukana! Tuo exclusive-mallisto on kyllä mahtava!

  • Hyvällä asialla tuo mallisto. :) Osallistun!

  • iinae

    Wow onpas ihania! Osallistun ehdottomasti. :)

  • AnnRose

    Osallistun. :)
    Kaunis mallisto, ja ekologisuudesta tietysti plussaa.

  • Laura

    Ihanat värit!

  • Tiina

    Aivan ihastuttavia vaatteita. Olen ehdottomasti mukana arvonnassa :)

  • Laureliini

    Kävin eilen H&M:llä hypistelemässä tuon malliston maksimekkoa… Upea! Vaikka kuosi onkin villi, se ei kuitenkaan hyppää silmille. Nuo asusteet yhdistäisin valkoiseen tai mustaan kesämekkoon tuomaan väriä ja iloa. :)

  • Terhi

    Ihanan keväinen ja raikas mallisto! Vanessa sopii kyllä täydellisesti sen mainoskasvoksi (–:

  • Tiia

    Ihana mallisto, josta vielä ihanamman tekee taustalla oleva aate. Olisi kiva saada kevätpukeutumiseen nuo asusteet piristykseksi. :)

  • Anna

    onpas ihanaa kuosia! mukavasti piristäisivät jotain esim muuten kokonaan valkoista kesäasua :)

    napsahtaisipa voitto kerrankin kohdalleni!

  • Annika

    Tuo valkoinen pitsimekko on ihan pakko saada! Mikä herkku:)

  • Ihania viidakkomaisia kuoseja! Harmi, että esim. maksimekko on jo loppuunmyyty.

  • julia

    Mukana arvonnassa.

  • linpu

    Ihania noi kuvat! C:

  • Piparminttu

    Oikein kivoja, varsinkin tuo clutch! Osallistun.

  • Osallistun mielelläni tähän arvontaan! Tykkään hirmusti uudesta Conscious-mallistosta – siinä on ihania leikkauksia ja yksityiskohtia sekä todella kivoja kuoseja. Exclusive-mallisto taas vaikuttaa aivan mielettömän upealta!

  • Lotta

    voi kun ihana tuo clutch, nam <3

  • Nymfimaatti

    Ihana huivi! Osallistun mukaan totta kai :)

    arrrested@hotmail.com

  • Hilda

    Ihanilta näyttävät! :) mukana arvonnassa! :)

  • Jenniii

    Huivi ja laukku ois just ihanat tähän kevääseen ja kesään. Ihanat värit!! Osallistun !!

  • omppu

    Ihanaa viidakkokuosia :) Mukana arvonnassa!

  • -SeLma-

    Ihana mallisto! Ihastuin erityisesti roosaan ja siniseen mekkoon. Ja mukana arvonnassa ollaan!!

  • Jessi

    Herkullisen näköiset asusteet jotka erittäin mielellään kotiuttaisin! :)

  • Anna

    Ihanan keväiset tuotteet! Mukana kilpailussa.

  • Hanna

    Kävin aivan vasta H&M:lla pitkästä aikaa ja huomasin juurikin tuon conscious collectionin vaatteita. Yksi aivan ihana hihaton kauluksellinen paita, jossa oli valkoisella pohjalla viidakon eläimiä oli niin ihana, että se on varmaankin pakko käydä lunastamassa sieltä itselleni kesäksi. Tuo huivi ja laukku sopisivat sen, ja muun vaatekaappini, kanssa niin hyvin yhteen, että pakko osallistua. :D

  • Olppa

    Ihana mallisto, pakko mennä paikan päälle hypistelemään ja sovittelemaan ja ostelemaan. :D Näyttäviä vaatteita, mutta osa sopisi silti arkeenkin.

    Eli siis todellakin olen mukana arvonnassa! :)

  • Jules

    Väriä! jEE! Sitä todellakin kaipaan kevääseeni.

  • Elina

    Osallistun ehdottomasti näin ihanien asusteiden arvontaan!

  • W

    Ihana arvonta! :)

  • Aino

    Ihana viidakko!

  • Mira

    Ehdottomasti pitää osallistua arvontaan. On muuten upea tuo musta haalari!

  • heeila

    Aivan taivaallisia nuo valkoiset housupuvut, toinen jakun ja toinen topin kanssa! Näyttäisivät rusketuksen kanssa niin hyvätä. :)

  • Maria

    Moi, olispa ihana voittaa!

  • Linda

    Ihanan keväisiä asusteita!

  • Rachel Fay-Leino

    Bring on Summer!

  • Emilia

    Aika täydellistä..!

  • Sinna

    Aivan ihana tuo viidakkoaiheinen kuvio. Se tuo mieleen kesän, jota tässä nyt odotellaankin. Toivottavasti onni on puolellani.

  • Sara Rantanen

    Voi! Tarvitsen eätoivoisesti tuota harmaata tylliunelmaa ja sitä valkoista silkkiherkkua tunteakseni itseni jälleen kokonaiseksi. Pitännee pyytää joulupukki yksityiskeikalle työsesongin ulkopuolella.

  • Nia

    Oiiih, kuinka kauniita! Tervetuloa kesä ja aurinko, osallistun!

  • Nani

    Voi, miten kauniita mekkoja ja muita asuja ja asusteita ! Ja ihan mahtava konsepti ei voi muuta sanoa. :) lisää tällaista !

  • Hanna

    Siinä olis kivasti väriä kevääseen! :)

  • Marikki

    Harvinaisen kaunista! Raikasta ja keväistä.

  • Petra

    Ihastuttavia, mukana siis arvonnassa.

  • Sadepisaroita

    Kauniit sävyt on ainakin tuossa mallistossa. :) Leikkauksiltaan ei nyt ihan jokainen kyllä omaan tyyliini istu, nuo napaa lähenevät kaula-aukot jättäisin esimerkiksi väliin kiitos. ;)

  • Emilia M

    Viidakko on aina ollut mun lemppari! Mukana arvonnassa!

  • Kaisa

    Osallistun arvontaan! Olisipa outoa nähdä minut tuollaisissa, mutta sitä odotellessa =)

  • mrl

    ihana haalari!

  • Vanessa Paradis antoi ihanat kasvonsa (ja sen suloisen hammasraon) kauniille paratiisimallistolle.
    saako tuota Conscious Exclusive’a myös hm.com’ista vai täytyykö suunnata myymälään?

    ihastuin mustaan haalariin ja ensimmäiseen vaaleaan housupukuun.<3

  • Hazel

    Ehdottomasti mukana kisassa. Toivottavasti onnistaisi, sillä vaatekaappini kaipaisi kipeästi jotakin pirteää kuosia!

  • mimmi

    Mieletön tuo viimeinen pitsinen maximekko <3 mukana arvonnassa

  • Tiinainen

    No joo! Kyllä minä tuollaiset haluaisin :)

  • Eve

    Aivan ihana kuosi! :)

  • Elina

    Olen iloinen, että H&M on ympäristöystävällinen muodin tekijä. Mukana arvonnassa :)

  • Elise

    Itsellä on jo pidempään ollut ahdistus kuluttamisesta, kauppojen huonolaatuisesta tavaramerestä ja jatkuvasta ostamisesta. Tyylikkyys ja muodikkuus ei ole mielestäni kiinni koko ajan vaihtuvasta vaatekaapista. (Toki muodista kiinnostuneena on mukava ottaa jotain sesonkipiristystä omaan karderoobiin.) Jos vaate on laadukas niin siihen rakastuukin ihan eri tavalla, oli se sitten kirpparilta tai kaupasta. =) Conscious collectionissa mennään nyt oikeeseen suuntaan!

  • hilda

    Mukana :)

  • MariaS

    Oih, nuo toisivat kevään vaatekaappiini, vaikka muuten en ole kevätvaatteita ehtinytkään vielä hankkia <3

  • Janna

    Ihastuin täysin tähän uuteen mallistoon enkä malttaisi odottaa, että pääsee hipelöimään niitä liikkeeseen asti :)

  • MaryJ

    Arvonnassa mukana mieluusti olen minä.

  • Apua miten ihana clutch! Mukana arvonnassa siis!

  • Susi

    arvonnassa mukana!

  • Linda

    Aivan ihanaa kun on tulossa lisää ympäristö ystävällisiä vaatemallistoja keväälle/kesälle! Olen samaa mieltä siitä että ei pitäisi erotella eco friendly mallistoja muista mallistoista, siinä todellakin on haaste maailmalle.
    Todellakin mukana arvonnassa! Rakastuin.

  • nahjulia

    Ihailen aina mainokset nähtyäni kyseisen malliston vaatteita, mutta tuskinpa ne minulle sopii niinkuin jumalaiselle Vanessa Paradisille! Mutta kyllä minäkin tuollaisen huivin ja laukun saisin toimimaan ;)

  • Aino

    Näen päiväunia tosta mustasta haalarista!

  • Sanniski

    Ihanaa! Osallistun :)!

  • iiinaaa

    Osallistun arvontaan! =)

  • Ellu

    Vitsit miten kivan näkösiä! :)

  • Essi

    Ihana kisa, osallistun! Vanessa Paradis on niin upea noissa mainoskuvissa!

  • Sofia

    Osallistun kisaan! Hurmaavia vaatteita! Ja tuo clutch toisi leikkisän lisän tylsiinkin vaatteisiin. :)

  • W

    Huivimaanikko ilmoittautuu kisaan mukaan :)

  • Kiira

    Olen positiivisesti yllätynyt siitä, miten laaja Conscious Collection on tänä keväänä. Conscious Exclusive -mallisto on upea lisä valikoimaan. Kumpa olisi useammin tapahtumia, joihin voisi pukeutua iltapukuun! Olen mielelläni mukana kisassa, koska pirteä asustesetti muistuttaa ihanasti keväästä: unelmoin jo lämpimästä auringonpaisteesta, koivun vaaleanvihreistä lehdistä ja kevät kukista.

  • annnnu

    hep

  • vilma

    osallistun! :)

  • Laura J

    Ihanat palkinnot! Ja upeita juhlapukuja :) Noita tekee mieli mennä sovittelemaan heti.

  • Hulta

    Kauniita! Harmittaa melkein ettei isompia juhlia (ja siten syytä ostaa ostaa kokoelman vaatteita) ole tiedossa kesäksi..

  • sarra

    Vaikuttaa hyvältä! Varsinkin valkoinen pitkä pitsimekko vei sydämeni. On varmaan poikettava liikkeeseen katsomaan :)

Related posts